دلایل انتخاب زبان php

چند دلیل برای انتخاب زبان php

امیر رضا کولیوند  ،  ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ دلایل انتخاب زبان php

امروزه اینترنت باعث تغییر چشمگیری در تمامی تکنولوژی ها شده است.بیشتر برنامه نویسان وب، زبان php را برای توسعه و برنامه نویسی وبسایت خود استفاده میکنند ودلیل آن ها این میباشد که این زبان، یک زبان اسکریپتی اپن سورس سمت سرور میباشد که میتواند ویژگی های متعددی را ایجاد کند.

زبان php یک زبان اسکریپتی یکپارچه است و چونکه با هردو سیستم ویندوز و یونیکس همخوانی دارد، بیشتر کاربران ترجیح میدهند که از این زبان استفاده کنند.همچنین به کاربر چنین اجازه ای را میدهد که بدون هیچ مشکلی، وبسایت خود را مدیریت و گسترش دهد.

ما در این مقاله میخواهیم دوازده دلیل برای اینکه بیشتر برنامه نویسان وب از زبان php برای توسعه وبسایت خود استفاده میکنند را بیان نماییم.این نکته را در نظر داشته باشید که اپلیکشین های وب مبتنی بر php، نسبت به دیگر اپلیکیشن ها از امنیت بالایی برخوردار هستند.

 

 دوازده دلیل:

1.کاربر پسند
فهمیدن و یادگرفتن php نسبت به زبانهای دیگر آسان تر و بهتر میباشد، به خاطر همین مساله بیشتر اپلیکیشن های مبتنی بر وب را توسط این زبان ایجاد میکنند.علاوه براین همانطور که گفته شد اپلیکیشنهای وب مبتنی بر زبان php نسبت به زبان های دیگر از امنیت بالایی برخوردار هستند.

2.انعطاف پذیری
Php نسبت به زبان های دیگر از انعطاف پذیری بالایی برخورد دارد در واقع بیشترین انعطاف پذیری را دارد.برای همین برای افرادی که دنبال یک زبان طراحی سایت سطح بالایی هستند، این بهترین گزینه میباشد برای اینکه به راحتی با نیازهای مشتریان میتوان تطابق داد.

علاوه براین چونکه اپن سورس میباشد، به کاربران این اجازه را میدهد که از هر ویرایش گری برای آن استفاده کنند.همچنین میتوان از کتابخانه های مختلفی مانند XML یا گرافیک استفاده کرد.

3.داینامیک
این خاصیت برنامه نویس را قادر میسازد که بتواند وب سایت خود را به طور زنده گسترش و توسعه دهد و به اتوماتیکی آن را عوض  نماید.زبان php خاصیتی که دارد این میباشد که نیازی نیست شما هر دفعه قابلیت های آن را به روز نمایید چون خود آن به طور صورت اتوماتیکی انجام میشود.فرآیندهای جالب موجود در php باعث شده است که بیشتر برنامه نویسان وب، از این زبان استفاده کنند.

4.صرفه جویی در هزینه
یکی از دلایل اصلی که باعث شده است php در دو سال محبوبیت بیشتری پیدا کند، مقرون به صرفه بودن استفاده از آن برای توسعه وب سایت میباشد.برای این این زبان و اکثریت قابلیتهای آن اپن سورس میباشد و برنامه نویس هر موقع که بخواهد میتواند آخرین نسخه آن را دانلود نماید.برای همین، برنامه نویسانی که میخواهند در هزینه خود صرفه جویی نمایند، از این زبان استفاده میکنند.

5.پردازش کننده داده
Php از خصوصیات و ویژگی های پردازش کننده داده سریع حمایت میکند که باعث بهبود عملکردهای تابع سریعتر از زمان مورد نظر میگردد.

6.اپن سورس
اپن سورس بودن این زبان باعث شده است که اکثر رو به استفاده از این زبان بیاورند و اینکه نیازهای تمامی آنها را به راحتی رفع مینماید.یکی از دلایل اصلی موفق این زبان، همین استفاده رایگان و آسان آن میباشد.

7.عملکرد و اجرای بالا
با استفاده از زبان php شما میتوانید سرعت عملکرد و اجرای برنامه ها را افزایش دهید.برای اینکار php از وب سرور آپاچی و دیتابیس My SQL نیز استفاده میکند.

8.چند پلتفرمی
با استفاده php میتوان اپلیکیشنهایی ساخت که در چندین پلتفرم مانند لینوکس،یونیکس و ویندوز عمل کند برای اینکه php از این قابلیت پشتیبانی میکند.برای همین به بیشتر به افرادی که در تولید اپلیکیشنهای هستند و میخواهند که اپلیکیشن مبتنی بر وب آنها در تمامی پلتفرم را راحتی اجرا شود، توصیه میگردد که از زبان phpاستفاده کنند.

9.دارای استفاده پرکاربرد در CMS
یکی از دلایلی که اکثر برنامه نویس وب علاقه مند هستند از php استفاده کنند این میباشد که این زبان را به راحتی میتوانند در قالب یک cms قرار دهند و درخواست و نیازهای کاربر را به راحتی در آن اجرا کنند.

10.قرار دادن کدها داخل آن
یکی از ویژگی های مهم php این میباشد که افراد به راحتی میتوانند کدهای html را مابین کدهای php قرار دهند.با استفاده از این ویژگی و دیگر ویژگی هایی که این زبان در اختیار برنامه نویسان قرار داده است، تبدیل سایت استاتیک به سایت داینامیک با استفاده از php در سریعترین زمان ممکن رخ میدهد.

11.گستردگی
استفاده از این زبان علاوه بر راحت بودن این امکان را میدهد که شما بتوانید میزان گستردگی آن را افزایش دهید و بعد از مدتی شما شاهد برگشت سرمایه گذاری اولیه خود خواهید بود.

12.در لحظه و فوری بودن
Php یک زبان سریع است که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان میشود.با استفاده و کمک از یک برنامه نویسphp باتجربه و خوب،شما میتوانید به خواسته و نیازهای خود در سریع ترین زمان ممکن دست پیدا کنید.