طراحی سایت

چگونه سایت طراحی کنیم ؟

علیرضا معینی پور  ،  ۱۳۹۷/۰۸/۰۸ طراحی سایت

میزان اهمیت ظاهر سایت در طراحی وب سایت

از زمانی که اولین وب سایت ها راه اندازی شد، نگاه مخاطب هم در آن گنجانده شد. امروزه بسیاری از وب سایت هایی که طراحی می شوند، ابتدا به المان های جذب بازدیدکننده توجه دارند. طراحی زیبا یکی از مهمترین علل رضایت کاربران اینترنتی است. در واقع مهمترین بخش از طراحی یک سایت باید به ویژوال (عناصر بصری) اختصاص پیدا کند.

هدف از طراحی بصری سایت چیست؟

قبل از طراحی سایت ایجاد تمایز بین جذب بازدیدکننده و حفظ او اهمیت زیادی دارد. سایت هایی که حرفه ای طراحی می شوند، می توانند در عین جذب کاربران اینترنتی، آنها را حفظ کنند. اما اگر اصول صحیح طراحی در آن رعایت نشده باشد، ممکن است در کوتاه مدت بتواند تعداد زیادی بازدیدکننده را جذب کند، اما در نهایت آنها را از دست می دهد و قادر به حفظ آنها نیست.

اگر یک وب سایت بیش از حد زشت باشد، بازدیدکننده بی تردید پس از مدت کوتاهی آن را ترک می کند و دیگر وارد سایت نمی شود. سایت هایی که عناصر بصری ندارند، نمی توانند بازدیدکنندگان را حفظ کنند. تصاویر نقش زیادی در جذب مخاطب دارند که در کمتر از 5 ثانیه ایفای نقش می کنند.

اهمیت ظاهر سایت در طراحی رابط کاربری (UI)

اهمیت ظاهر سایت در طراحی رابط کاربری (UI) ویژوال یا طراحی بصری سایت در سایت اهمیت زیادی دارد و به عنوان یکی از قوانین ناگفته در ساخت صفحات سایت است. این مقاله نکات مفیدی را در زمینه حفظ ثبات و تعادل عناصر  بصری در طراحی رابط کاربری به شما آموزش می دهد. وب سایت های جذاب و موفق با استفاده از طراحی رابط کاربری (UI) یک روش آسان را برای تعامل با کاربران در پیش می گیرند. در واقع طراحی رابط کاربری با هدف نزدیک شدن سایت با نیازهای کاربران انجام می شود. به عبارت ساده تر، طراحی رابط کاربری به کاربران کمک می کند تا کارآمدترین روش را رای ارائه مطالبشان در پیش بگیرند.بی شک انتقال احساس در طراحی سایت اهیت زیادی دارد. با این حال چگونگی طراحی رابط کاربری نقش زیادی در موفقیت صفحات وب خواهد داشت. عوامل مختلفی در طراحی UI نقش دارند که یکی از مهمترین آنها، حفظ یکنواختی بصری در چگونگی طراحی عناصر UI می باشد. دلیلش این است که فقدان انسجام در طراحی رابط کاربری می تواند موجب هرج و مرج در سایت و گیج شدن ذهن مخاطب شود. از سوی دیگر حفظ یکنواختی بصری در سایت می تواند به کاربران کمک کند تا با سایت شما بهتر ارتباط برقرار کنند. • مزایای داشتن طراحی رابط کاربری سازگار در سایت 1- افزایش قابلیت استفاده زمانی که در طراحی وب سایت ازطراحی UI  استفاده می شود، ترافیک بیشتری به سمت سایت روانه می شود. دلیل این امر تنظیم و سازمان دهی شیوه انتشار محتوا در سایت است، در نتیجه قابلیت استفاده از سایت نیز بیشتر می شود.