معایب و مزایای طراحی سایت استاتیک

معایب و مزایای طراحی سایت استاتیک

معایب و مزایای طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت به دو صورت استاتیک و داینامیک انجام می شود ، در این مقاله ما به بررسی معایب و مزایای طراحی سایت استاتیک می پردازیم.

توضیح مختصری در مورد طراحی سایت استاتیک

نوعی از طراحی سایت است  که سایت صفحات محدودی دارد و پنل مدیریتی ندارد و تمام تغییرات ظاهری سایت از طریق تغییرات کد سایت امکان پذیر است. همچنین حذف ، ویرایش مطالب و اضافه کردن صفحه تنها به صورت مستقیم بر روی کدها قابل اجراست. این نوع طراحی سایت پنل مدیریت ندارد و همچنین سایت بدون دیتابیس (پایگاه داده) است.

 

مزیت های طراحی سایت استاتیک :

پیچیدگی کمتر و سادگی سایت های استاتیک از مهمترین مزیت های آنها است. به دلیل تعداد صفحات محدود ، مدیریت این صفحات از طریق کدها آسان است و پیچیدگی های سایت های داینامیک در کدنویسی را ندارد. هزینه ی طراحی سایت داینامیک نیز پایین است و بیشتر مورد نیاز سایت های تک صفحه ای است که معمولاً کسب و کارهای کوچک نیاز به این گونه سایت ها دارند. راه اندازی سریع و هزینه میزبانی وب ارزان تر به دلیل حجم پایین سایت از دیگر از ویژگی های سایت های استاتیک است.                                      

معایب طراحی سایت استاتیک :

طراحی سایت استاتیک معایبی نیز دارد که از جمله می توان به عدم مدیریت آسان سایت توسط هر شخص اشاره کرد. تنها افرادی که آشنایی با کدهای سایت دارند می توانند آن را ویرایش کنند که این مشکلات بزرگی را ایجاد می کند. همچنین طراحی سایت استاتیک قابلیت توسعه زیادی ندارد و امروزه کمتر از آن استفاده می شود.

از معایب دیگر طراحی سایت استاتیک وابستگی همیشگی به طراح سایت است و در صورت نیاز به پشتیبانی تنها افراد آشنا به html و css می توانند به پروژه کمک کنند.

 

برای دریافت مشاوره ، هرگونه سوال در مورد طراحی سایت و یا سفارش طراحی سایت با ما در تماس باشید.

02632752989 - 02632715155

نظرات

نظر خود را بنویسید

توجه : ایمیل شما منتشر نخواهد شد.کلیه حقوق این سایت برای آیوا وب محفوظ میباشد