سئو یا بهینه سازی سایت چیست

سئو یا بهینه سازی سایت چیست

سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

امروزه کسانی که سایت راه اندازه کرده اند و یا به فکر راه اندازی سایت هستند حتما کلمه سئو را شنیده اند، سئو (seo) مخفف کلمه  Search Engine Optimization که معنای آن بهینه سازی موتور های جستجو است. بهینه سازی موتور های جستجو به معنای ساده یعنی فرایندی که طی آن بتوان سایت خود را در گوگل دارای امتیاز کرد. سئو راهکاری برای افزایش ترافیک وبسایت و کسب جایگاه بهتر در نتایج جستجوی گوگل است. با رعایت تکنیک ها و دستورالعمل هایی در بخش تولید محتوا و فنی سایت و حتی عملیاتی که خارج از سایت بر روی سایت انجام میشود به افزایش آمار بازدید سایت کمک میکند. به طور کلی سئو سایت باعث میشود که سایت شما در صفحه اول گوگل باشد.

چرا وب سایت من نیاز به سئو دارد؟

  1. در صفحه اول گوگل دیده  میشوید.
  2. از رقیب های خود در کسب و کار پیشی میگیرید .
  3. فروش خود را چندین برابر میکنید.
  4. سئو بسیار کم هزینه تر از تبلیغات در گوگل است .
  5. ترافیک در سایت شما بالا میرود.
  6. برند سازی انجام میشود.

آشنایی با مفاهیم سئو:

 در ساخت یک وب سایت فقط طراحی آن نیست که اهمیت دارد بلکه جزئیات پشت صفحه آن نیز مهم است که یکی از مهم ترین ارکان های  سئو به شمار میرود .متخصصان سئو برای رسیدن به اهداف اصلی خود یعنی بهینه سازی سایت باید اقدامات حرفه ای و اساسی انجام بدهند . سئو هدف مند دارای سه بخش کلی است:

 (technical) سئو فنی

 (on page seo)سئو داخلی صفحات

 (off page seo) سئو خارج صفحه

 

سئو فنی (technical):

سئو فنی سایت همان طور که از نامش پیداس به  بهبود جنبه های فنی و تکنیکی  وب سایت به منظور افزایش امتیازصفحات آن در موتور های جستجو گوگل است با استفاده از سئو فنی به موتور های جستجو گوگل کمک میکنید تا بتوانند راحت تر به وب سایت شما دسترسی پیدا کنندو آن را برسی کنند. این نوع  سئو ارتباطی با محتوا وب سایت شما ندارد و هدف آن بهینه سازی زیر بنا و زیر ساخت وب سایت شماست.

سئو داخلی (on page seo):

سئو داخلی  به فرایند بهینه سازی محتوای صفحات وب هم برای موتور های جستجو و هم برای کاربران است.سئو داخلی مربوط به محتوای کل سایت است ، هرچه محتوا برای کاربران مفید تر باشد ترافیک و بازدید بیشتری در وب سایت شما صورت میگیرد که به معنای رشد و ارتقاء شما در موتور های جستجوگر است.

سئو خارج صفحه (off page seo):

سئو خارج از صفحات تمامی فرایند هایی که در خارج از وب سایت برای ارتقاء در موتورهای جستجو گر انجام میشود. یک سایت با لینک های بیشتر معمولا نسبت به سایت هایی با لینک  های کمتر ارزش بیشتری در موتور های جستجو گر دارد. در سئو خارج از صفحات علاوه بر لینک سازی باید بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیز صورت گیرد تا بتوان وب سایت خود را قابل اعتماد و معتبر معرفی کرد.

اصطلاح های سئو:

 

سئو کلاه سفید:

سئو کلاه سفید به معنای پیروی از قوانین های موتور های جستجو گر است. یعنی در عین رعایت قوانین موتور های جستجو به ارتقای رتبه صفحه خود در موتور های جستو جو گر میپردازیم.

سئو کلاه سیاه:

سئو کلاه سیاه بر خلاف سئو کلاه سفید به  قوانین های موتور های جستجو گر عمل نمی کند و رضایت و منافع کاربران را نادیده میگیرند و با تقلب سعی دارند در موتور های جستجو گر در رتبه های بالا قرار بگیرند. انجام این تکنیک ممکن است به سرعت باعث افزایش امتیاز در موتورهای  جستجو گر شود ولی منجر به پرداخت جریمه و یا حذف کامل  وب سایت شما میشود.

سئو کلاه خاکستری:

سئو کلاه خاکستری نه مثل سئو کلاه سفید است و نه کلاه سیاه بلکه بین این دو نوع قرار دارد.این نوع سئو باعث جلو افتادن در رتبه بندی های موتور های جستجو گر میشود.

جمع بندی:

به طور کلی برای موفقیت در سئو باید بتوان محتوای ارزشمندی را در اختیار کاربران قرار داد. باید به مفاهیم سئو توجه ویژای کرد تا بتوان در موتور های جستجو گر امتیاز کسب کرد.مسلئه مهمی که وجود دارد رقابت دائمی بین کسب و کار ها برای رسیدن به رتبه بهتر در گوگل است به همین خاطر باید به سئو دائمی و بلند مدت در سایت خود پرداخت. با سپردن سئو سایت خود به شرکت آیوا وب میتوانید به راحتی از رقیب های خود پیشی بگیرید.


برای دریافت مشاوره ، هرگونه سوال در مورد طراحی سایت و یا سفارش طراحی سایت با ما در تماس باشید.

 09053272210 - 02632752989 - 02632715155

نظرات

نظر خود را بنویسید

توجه : ایمیل شما منتشر نخواهد شد.کلیه حقوق این سایت برای آیوا وب محفوظ میباشد